53x11.cz Články

Češi na MS v ultracyklistice „Glocknerman“

Češi na MS v ultracyklistice „Glocknerman“ Ve čtvrtek kolem poledne 15. 6. 2017 odstartoval z Grazu, druhého největšího rakouského města, patrně nejkopcovitější silniční cyklistický závod – GLOCKNERMAN. Kromě toho, že na tisíci kilometrech překonává 17 000 výškových metrů, se může pochlubit historií čítající již dvacet ročníků a také titulem „mistrovství světa v ultracyklistice“. O extrémní náročnosti závodu hovoří fakt, že většinou skoro polovina startujících vůbec nedorazí do cíle – ať už z důvodu vyčerpání, tak kvůli pomalému tempu …


Časopis Velo 7–8/2017 – skvělé čtení na prázdniny

Časopis Velo 7-8/2017 - skvělé čtení na prázdniny Relaxujte po dokonalé vyjížďce s Velem – z obsahu můžete ochutnat právě nyní


Vychází časopis Elektrokola č. 2, 18 elektrokol v testu!

Vychází časopis Elektrokola č. 2, 18 elektrokol v testu! Obsah a ukázky najdete zde


Skvělé čtení na léto v Cykloturistice č. 4 právě v prodeji

Skvělé čtení na léto v Cykloturistice č. 4 právě v prodeji Obsah čísla najdete zde


Speciál časopisu 53×11 – Giro d´Italia 2017

Speciál časopisu 53x11 - Giro d´Italia 2017 Právě v prodeji, z obsahu ochutnejte zde


Červnové Velo v prodeji!

Červnové Velo v prodeji! Na 192 stranách najdete například…


Tour de Franz 2017 zamíří do Krakova

Tour de Franz 2017 zamíří do Krakova Charitativní cyklistická pouť Tour de Franz se letos dočká svého druhého dílu. Peloton rodičů ve žlutobílých dresech, kteří pečují o postižené děti, letos zamíří do polského Krakova. Cesta dlouhá přibližně 300 kilometrů je otevřena všem a má za účel hovořit o problémech, které rodiny s postiženými dětmi zažívají.


Výstava historických kol na Humprechtě, možný cíl vašeho výletu

Výstava historických kol na Humprechtě, možný cíl vašeho výletu Zámek Humprech v Českém ráji bude pět a půl měsíce hostit výstavu historických kol s názvem Dobrodrodružství cyklistiky. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční 3. června 2017 a Cykloturistika bude u toho.


Bike-O-Challenge střídá letos Bike Adventure

Bike-O-Challenge střídá letos Bike Adventure Tým pořadatelů tradičního Bike Adventure si dává roční pauzu, aby nabral síly na pořádání dalších ročníků. S jejich požehnáním se rozhodli Markéta a Mirek Kalinovi, dlouholetí pořadatelé zimní a letní Bedřichovské pětihodinovky i silničního Road Adventure, uspořádat vlastní závod ve velmi podobném formátu. Pro ně bude uspořádání dvoudenního bajkového dobrodružství další velkou výzvou.


V květnu jezdí celé Česko „Do práce na kole“

V květnu jezdí celé Česko „Do práce na kole“ řes 12 000 úředníků, lékařů, učitelů a studentů, dělníků i manažerů bude soutěžit v květnu v projektu „Do práce na kole“. Do sedmého ročníku oblíbené akce se zapojil rekordní počet účastníků z celé republiky. K loňským 27 městům se přidalo dalších pět (Brandýs nad Labem, Krnov, Příbram, Most a Litvínov) a zájem stále roste. Princip soutěže spočívá v tom, že účastníci vytvoří týmy o 2–5 lidech a pak se snaží dopravovat do práce co nejčastěji bez motoru.